Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2021

Plzeň, 12. května 2022 – Do 27. května 2022 zbývá čas na podání přihlášky do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. Zapojit se mohou stavby, které byly zkolaudované nebo uvedené do provozu na území Plzeňského kraje v roce 2021. Přihlášená stavební díla se budou ucházet o titul Stavba roku Plzeňského kraje a další ceny. Letošní 19. ročník soutěže vyhlásil Plzeňský kraj a záštitu mu udělilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Nejen projektanti, ale také zhotovitelé, investoři nebo vlastníci staveb mohou přihlašovat svá díla do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. Ať už jde o novostavbu, rekonstrukci, stavbu pro bydlení, stavbu dopravní a inženýrskou, průmyslovou, sportovní a volnočasovou či veřejné prostranství, pokud bylo dílo dokončeno v loňském roce v Plzeňském kraji, může se ucházet o titul Stavba roku Plzeňského kraje.

Sběr přihlášek končí 27. května 2022 a poté se s přihlášenými stavbami seznámí sedmičlenná odborná porota. Ta jednotlivé stavby osobně navštíví, zhodnotí a udělí nominace. Nominované stavby postoupí do klání o ceny. Titul Stavba roku Plzeňského kraje může porota udělit v každé ze sedmi soutěžních kategorií. Stavby mohou získat také Cenu poroty, Cenu hejtmana Plzeňského kraje, Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Svého vítěze bude prostřednictvím internetového hlasování vybírat také veřejnost. Partnerem soutěže a Ceny veřejnosti je společnost EUROSOFTWARE, s.r.o.

Výsledky 19. ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2021 budou slavnostně vyhlášeny 13. září 2022.

V loňském 18. ročníku se do soutěže přihlásilo 40 staveb a titul Stavba roku Plzeňského kraje si odnesli hned tři vítězové – dostavba východního ambitu Mariánské Týnice, Kulturní centrum – Pivovar Domažlice a atriový dům ve svahu v Plzni.

Podmínky soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2021 a další informace k přihlašování jsou k dispozici na www.stavbarokupk.cz.