Město Stříbro, vestibul historické radnice, Masarykovo nám. 1

Město Stříbro, vestibul historické radnice, Masarykovo nám. 1

  1. 8. – 15. 9. 2019

Město Stříbro je druhou zastávku putovní panelová výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje.

Právě město Stříbro získalo Cenu poroty za novostavbu mateřské školy v ulici Prokopa Holého. „Ocenili jsme především neotřelé a nekompromisní barevné pojetí interiéru, které rezonuje návštěvníkovi v nitru ještě hodně dlouho,“ řekl předseda poroty Miloslav Michalec.

„Je třeba poděkovat předchozímu zastupitelstvu, že se rozhodlo pro stavbu nové mateřské školy ve Stříbře a také všem, kteří se podíleli na její realizaci. Získali jsme nejen krásný objekt, který se stal chloubou města, ale především nádherné prostory pro více než 100 dětí ve čtyřech třídách,“ doplnil Václav Votava, starosta města Stříbro, které bylo investorem stavby. „Příznačný je i název mateřské školy Přístavní – je opravdu takovým přístavem pro naše nejmenší, pro jejich hry, ale i pro rozvíjení jejich osobnosti.“

Novostavbu školky projektoval architektonický ateliér XTOPIX, který stál také za projektem loňského vítěze této soutěže, přestavby kina na KINONEKINO v Plané.

Všech 32 staveb, které v letošním roce usilovaly o titul Stavba roku Plzeňského kraje 2018, můžete shlédnout ve vestibulu radnice na Masarykově náměstí ve Stříbře. Další zastávkou expozice budou od 17. září Klatovy. Poté bude výstava putovat do Plzně a Dobřan.