Město Planá, vestibul historické radnice, nám. Svobody 1

Město Planá, vestibul historické radnice, nám. Svobody 1

30. 7. – 18. 8. 2019

Jaké stavby se přihlásily do soutěže o titul Stavba roku Plzeňského kraje 2018 a které z nich byly oceněny, prezentuje putovní výstava na šesti zastávkách.

První zastávkou je město Planá, vestibul historické radnice na náměstí Svobody. A právě zdařilá rekonstrukce náměstí Svobody, která podle odborné poroty dokázala skloubit kvality historického prostředí s aktuálními potřebami moderního města, je čerstvým držitelem Ceny hejtmana Plzeňského kraje.

Autorem architektonického návrhu a projektu byl Atelier Soukup Opl Švehla s.r.o. a investorem město Planá. Jeho starostkaMartina Němečková přiblížila průběh rekonstrukce: „Již v roce 2014 byla opravena hlavní komunikace procházející náměstím. Věděli jsme, že pod asfaltem se nachází původní kamenná dlažba, a tak byly zbytky asfaltového povrchu odfrézovány, kostky vyjmuty, očištěny a znovu použity. Mezitím Ateliér Soukup dokončoval projekt celého náměstí. Rekonstrukce dle tohoto projektu proběhla na etapy za plného provozu v letech 2017 a 2018. Po loňských dvou oceněních KINANEKINA a smuteční síně nám letos přibylo třetí ocenění za náměstí. Stále si myslím, že když dáte důvěru profesionálům – architektům, vždy se to vyplatí.“