Ještě týden je možné hlasovat v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje

Plzeň, 18. srpna 2023 – Cenu veřejnosti si ze soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2022 odnese stavební dílo, které získá nejvíce hlasů v internetovém hlasování. Všech 21 nominovaných staveb si lidé mohou prohlédnout na novém webu www.mapastavbyrokupk.cz včetně fotek, videí i jejich umístění na mapě a vybrané stavbě poslat hlas. Hlasuje se do neděle 27. srpna a výsledky soutěže budou vyhlášeny 7. září 2023.

V soutěži Stavba roku Plzeňského kraje bylo letos nominováno 21 děl, ze kterých vybírá vítěze odborná porota, ale také veřejnost. Stavby jsou představeny na nových webových stránkách www.mapastavbyrokupk.cz, kde probíhá i online hlasování. Zvolit tu nejlepší z nich mohou lidé pomocí fotek a krátkých videí, a kdo by chtěl stavby raději vidět osobně, může je díky mapě a GPS souřadnicím navštívit. Do hlasování se lze zapojit až do 27. srpna. Udílení Ceny veřejnosti dlouhodobě podporuje společnost Eurosoftware s.r.o.

Ceny v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje budou předány 7. září 2023 ve víceúčelovém sále Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni, oceněném v jednom z předchozích ročníků soutěže. Vedle titulu Stavba roku Plzeňského kraje a Ceny veřejnosti se bude udělovat také Cena hejtmana Plzeňského kraje, Cena primátora města Plzně nebo Cena Ministerstva průmyslu a obchodu.

Nové webové stránky www.mapastavbyrokupk.cz, které byly spuštěny během letošního ročníku soutěže, představují nejen aktuálně soutěžící stavby, ale všechny oceněné stavby od roku 2016 jako turistické cíle. Mapa je inspirací i praktickým pomocníkem pro výletníky a cestovatele, kteří si tu mohou vybrat z více než stovky míst a díky souřadnicím i propojení s Google mapami k nim jednoduše cestovat. Mezi stavbami je možné vyhledávat podle jejich názvu, regionu, ve kterém se nachází, charakteru či ocenění získaného v soutěži. S každým dalším ročníkem soutěže budou na Mapě Stavby roku Plzeňského kraje přibývat nově nominovaná díla.

Jaké stavby byly za rok 2022 v Plzeňském kraji nominovány, je uvedeno u internetového hlasování.