Dobřany, prostory zdravotního střediska, tř. 1. máje 1300

Dobřany, prostory zdravotního střediska, tř. 1. máje 1300

12. 11. – 1. 12. 2019

„Jsme rádi, že poprvé získala stavba přihlášená městem čestné uznání v hlavní kategorii. Věříme, že porota ocenila přístup k celé lokalitě, otevřenost areálu i to, že byl plánovaný dlouho a vyjádřit se mohli všichni budoucí uživatelé. Vítaným bonusem je i to, že vznikla uliční čára pro hlavní tepnu, která spojuje centrum s nádražím,“ řekl starosta města Dobřany Martin Sobotka.

Město Dobřany bylo již druhým rokem po sobě oceněno za počiny v kategorii sportovních a volnočasových staveb. V loňském roce byla na titul Stavba roku Plzeňského kraje nominována revitalizace areálu fotbalového klubu a letos udělila odborná porota Čestné uznání sportovnímu areálu v Dobřanech. Ocenila komplexní rekonstrukci, která nyní umožňuje všestranné využití, a také ojedinělou a konstrukčně výraznou stavbu hokejbalového sportoviště, která elegantně vymezuje hranici areálu vůči okolní zástavbě. „Čestné uznání stavba dostala za kvalitní architektonický návrh i provedení sportovního areálu, zejména pak zastřešeného hokejbalového stadionu,“ vysvětlil předseda odborné poroty soutěže Stavba roku Plzeňského kraje Miloslav Michalec.

Také plzeňské sportoviště bylo oceněno v letošní soutěži Stavba roku Plzeňského kraje. Další Čestné uznání odborné poroty si odnesla dostavba víceúčelové sportovní haly v Plzni na Slovanech. Porota kladně ohodnotila přehledné dispoziční řešení stavby a barevné pojetí fasády, ale také vybavení stavby moderními technickými a technologickými prvky, např. teleskopickou tribunu nebo opětovné využívání dešťové vody. „Jde o zdařilý návrh moderní sportovní stavby s velkoryse pojatým zázemím pro sportovce,“ uvedl předseda poroty Miloslav Michalec.

„Práce na projektu byla velmi příjemná, neboť se u této stavby sešla dobrá „parta“ lidí a spolupracovníků jak při přípravě projektu, tak při samotné stavbě. A tím myslím jak zástupce investora, provozovatele, projektantů, tak stavební firmy,“ prozradil autor architektonického návrhu Daniel Němeček, jednatel společnosti AS Projekt. „Pro mne osobně je to jeden z těch projektů, kdy na jednu stranu máte radost, že se zhmotňují myšlenky několika posledních let a na druhou stanu vás mrzí, že už bude konec stavby. A ta naše radost a hravost je na výsledku dobře vidět.“

Všechny nominované stavby letošního ročníku můžete vidět na Youtube kanálu soutěže.