Blíží se vyhlášení titulu Stavba roku Plzeňského kraje 2020

Plzeň, 31. srpna 2021 – V pátek bylo ukončeno hlasování veřejnosti o titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020. Soutěž se blíží do svého finále a výsledky z rozhodnutí odborné poroty budou zveřejněny již příští týden během slavnostního předávání cen, které proběhne 9. září v Měšťanské besedě v Plzni. Kromě udělení titulu Stavba roku Plzeňského kraje 2020 bude v rámci galavečera udělena také Cena ČKAIT Plzeňského kraje 2020.

Nejen odborná porota, ale také široká veřejnost může rozhodnout, která z nominovaných staveb si odnese jedno z ocenění v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2020. Hlasování o Cenu veřejnosti probíhalo na stránkách www.stavbarokupk.cz téměř celé dva měsíce, a to od 1. července až do 27. srpna. Všichni hlasující vybírali svého favorita z 22 staveb nominovaných odbornou porotou. Cena veřejnosti bude předána v rámci slavnostního galavečera, který se uskuteční ve čtvrtek 9. září 2021 v Měšťanské besedě v Plzni.

Vedle titulu Stavba roku Plzeňského kraje 2020 a Ceny veřejnosti bude kromě dalších ocenění vyhlášena také Cena ČKAIT Plzeňského kraje 2020. V letošním roce probíhá již XI. ročník této soutěže, kterou vyhlašuje Oblastní kancelář České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě Plzeň. Soutěž probíhá paralelně se soutěží Stavba roku Plzeňského kraje a má svoji vlastní odbornou porotu.

Cena ČKAIT Plzeňského kraje je zaměřena nejen na hotové stavby, ale i přímo na činnosti tzv. autorizovaných osob, jako jsou projekty, inženýrské návrhy, moderní stavební postupy a technologie. V letošním ročníku soutěže bylo vybráno odbornou komisí pět nominací, které reprezentují širokou škálu inženýrských činností zajišťovaných autorizovanými osobami naší Komory v Plzeňském kraji jako jsou průmyslové, technologické, dopravní a mostní objekty,“ doplnil Ing. Luděk Vejvara, Ph. D., předseda výboru ČKAIT oblast Plzeň.

Všech 5 nominovaných staveb v soutěži Cena ČKAIT Plzeňského kraje 2020 je zveřejněno na webových stránkách www.stavbarokupk.cz. Odborná porota pro Cenu ČKAIT vybírala nominace z celkem 12 přihlášených návrhů.

Vítěz a držitel ceny ČKAIT Plzeňského kraje bude oznámen na slavnostním galavečeru 9. září 2021 společně s vyhlášením výsledků soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2020,“ dodává Ing. Luděk Vejvara, Ph. D.