Putovní výstava se přesouvá do prostor další vítězné stavby

Plzeň, 18. října 2021 – Již od zítřka po následujících čtrnáct dní bude putovní výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2020 k vidění v Domažlicích. Právě kulturní centrum – Pivovar Domažlice bylo oceněno titulem Stavba roku Plzeňského kraje 2020 v kategorii Rekonstrukce budov za dokonalé skloubení funkčnosti a moderního řešení stavby. Výstavní panely se všemi 40 přihlášenými stavbami do letošního ročníku soutěže budou k vidění v prostoru pivnice Městského pivovaru Domažlice, a to každý den mimo pondělí od 14 do 22 hodin.

Od 19. do 31. října 2021 si mohou nejen návštěvníci Domažlic prohlédnout fotografické panely staveb i s hodnocením odborné poroty soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2020. Výstava bude umístěna v prostoru pivnice Městského pivovaru Domažlice, a to v provozní době pivnice: každý den mimo pondělí od 14 do 22 hodin. V rámci putovní výstavy se představí všech 40 přihlášených staveb do letošní soutěže v 7 městech našeho regionu.

Město Domažlice získalo Titul Stavba roku Plzeňského kraje 2020 za dokonalé skloubení funkčnosti a moderního řešení stavby vzhledem k jejím památkovým hodnotám a stávajícímu urbanistickému řešení. Jednoznačným kladem rekonstrukce původního historického pivovaru je kombinace volnočasových vzdělávacích a sociálních aktivit, které svou rozmanitostí zajišťují živost celého projektu.

Získání titulu Stavba roku Plzeňského kraje při tak velké konkurenci ostatních zajímavých staveb kraje, je pro Domažlice významnou událostí. Zveme občany a návštěvníky města na putovní výstavu, která prezentuje všech 40 soutěžních staveb, včetně domažlického Pivovaru. Rekonstrukce Kulturního centra – Pivovar Domažlice je jednou z největších investic v historii města. Projekt rekonstrukce vznikl dle výsledku první architektonické soutěže, kterou město vyhlásilo. Na základě originálního projektu architektonické kanceláře MEPRO a kvalitní práce zhotovitelů – společností BIS a Metrostav, je dnes rekonstruovaný Pivovar ozdobou Domažlic. V objektu s památkovou ochranou se podařilo vybudovat moderní multifunkční zařízení nabízející služby široké veřejnosti. V zajímavých interiérech se vzkřísila staletá tradice výroby piva, vybudovalo se komunitní a vzdělávací centrum, galerie, veřejná knihovna, pivnice a restaurace. Velké díky patří organizátorům soutěže a porotě, že se ujala nelehkého úkolu důsledně zhodnotit přihlášené stavby, které všechny vykazují vysokou architektonickou úroveň. Posuďte sami…“ řekl JUDr. Zdeněk Novák, starosta města Domažlice.

Expozice 13 výstavních panelů se po 31. říjnu vydá do prostor radnice ve Stodu. Následně poputuje do dalších měst našeho regionu.