Ubytovací zařízení u zimního stadionu Plzeň

Hodnocení odborné poroty:

Nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje získává za čisté, účelné a soudobé pojetí budovy. Jedná se o přístavbu, která působí zvenku jako malá a nenápadná, ale uvnitř nadchne chytrým řešením. V mysli každého návštěvníka zůstane pocit překvapení, když jedněmi z mnoha dveří v chodbě, ze které jsou přístupné jednotlivé pokoje, vejde do ledově modré tělocvičny zabírající prostor dvou podlaží. Stavba splňuje všechny požadavky na plnohodnotné fungování hokejové akademie. Třešničkou na dortu je elegantní prvek vzduchotechniky vytažený nad fasádu budovy.

Přihlašovatel:

SWIETELSKY stavební s.r.o. odštěpný závod Pozemní stavby ZÁPAD

Autoři architektonického návrhu a projektu:

Ing. arch. Jaroslav Šimek

Ing. arch. Oldřich Kodeda

Ing. Jan Zelinka

Ing. David Břicháček

ARCHZONE architects, s. r. o.

Zhotovitel:

SWIETELSKY stavební s.r.o. odštěpný závod Pozemní stavby ZÁPAD

Ing. Jakub Balihar, vedoucí projektu

Václav Bauer, stavbyvedoucí

Investor:

Statutární město Plzeň zastoupené Odborem správy infrastruktury Magistrátu města Plzně

Anotace stavby:

Třípodlažní novostavba je přístavbou stávajícího jednopodlažního objektu zázemí II. ledové plochy o šířce 14m a rozšířenou nástavbou ve 2.NP a 3.NP o šířce 18,5m.

Nově vzniklé prostory zázemí pro provozování hokejové akademie zahrnují ubytovací kapacitu ve dvaceti dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím, tělocvičnu o vnitřních půdorysných rozměrech 10m x 25m a výšce přes dvě podlaží, rovněž nezbytné prostory komunikací a schodišť včetně osobního výtahu, skladové a technické prostory.

Areálové obslužné komunikace a vyhrazené parkování pro hráče bylo nutné tvarově a prostorově zkoordinovat s prostorovým a objemovým návrhem přístavby.

Stavba je vybavena i kompletním novým řešením vzduchotechnických zařízení, umístěných na střechu novostavby ubytovacího zařízení s využitím pro větrání objektu haly II. ledové plochy.