Rekonstrukce radnice v Mirošově

Hodnocení odborné poroty:

Nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2022 získává za komplexní přístup k řešení úpravy původního objektu. Vznikla tak moderní multifunkční budova odpovídající dnešním potřebám pro správu a řízení města.  V objektu najdeme na jednom místě úřady určené pro občany, kanceláře vedení města a zasedací a společenské prostory. Aby byly služby rekonstruovaného objektu úplné, bylo podkroví radnice využito pro novou obřadní svatební síň, která, svým řešením, překvapivě asociuje prostor kaple.

HLASOVAT PRO STAVBU

Přihlašovatel:                                             
Město Mirošov

Autor architektonického návrhu a projektu:     
Helena Švecová

Projektant:                                                              
Miroslav Jaroš
BRM spol. s r.o.

Zhotovitel:                                                  
SILBA-Elstav s.r.o.
Josef Šour  – hlavní stavbyvedoucí

Investor:                                                     
Město Mirošov

Spolufinancováno z:

  • OPŽP – Prioritní osa 5: Energetické úspory; Specifický díl 5.1: Snížit energetickou náročnost veřejných budov a zvýšit využití obnovitelných zdrojů energie
  • MMR – odstraňování bariér v budovách

Anotace:      

Jedná se o kompletní rekonstrukci budovy mirošovské radnice, postavené v r. 1883 v klasicistním slohu, která původně mimo funkce radničního domu sloužila i jako škola. Rekonstrukcí došlo mj. k provedení vestavby 3.NP v podkrovních prostorách budovy, dále k bezbariérovým úpravám s vestavbou osobního výtahu, výměně veškerých rozvodů sítí, odizolování budovy proti zemní vlhkosti, změně způsobu vytápění a zateplení budovy včetně nové fasády.

Nové podkrovní prostory nyní slouží jako požadovaná menší obřadní místnost s netradičním osvětlením střešními okny a zasedací místnost zastupitelstva. Obnovené kruhové okno v severním štítu je z vnitřní strany kryto podsvícenou vitráží.