Už jen týden může veřejnost volit svého vítěze v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje

Plzeň, 16. srpna 2022 – Zbývá posledních několik dní veřejného hlasování v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje. Do 22. srpna mohou lidé hlasovat pro některou z nominovaných staveb. Mají tak ještě možnost ovlivnit, jaká z nich získá Cenu veřejnosti. Hlasování probíhá na webových stránkách soutěže, kde jsou všechna nominovaná díla představena.

Nejen odborná porota vybírá vítěze soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. Svého vítěze volí také veřejnost. Cenu veřejnosti si odnese stavba, která dostane nejvíce hlasů v internetovém hlasování. Na www.stavbarokupk.cz je představeno všech 19 nominovaných děl a hlasující se zde mohou seznámit s jejich popisem, fotkami i hodnocením odborné poroty. Každý si tu může vybrat svou nejoblíbenější stavbu a až do 22. srpna jí poslat svůj hlas.

Neobvyklé pohledy na nominované stavby nabízí videa, které jsou k vidění na facebookovém profilu soutěže www.facebook.com/StavbaRokuPK. „Opravdu těžký úkol má kromě odborné poroty také veřejnost. Vybírá z 19 velmi kvalitních staveb tu, která u ní vzbudí největší sympatie,“ očekává Stephan Kronmüller, jednatel a zakladatel společnosti Eurosoftware, s.r.o., která je partnerem soutěže.Těším se na to, až budu moct jejímu favoritovi předat Cenu veřejnosti.“

Do letošního 19. ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje se přihlásilo celkem 37 staveb, které byly zkolaudované nebo uvedené do provozu v loňském roce na území kraje. Z nich 19 odborná porota nominovala na titul Stavba roku Plzeňského kraje. Nominovaná díla se uchází také o další ceny, jimiž jsou právě Cena veřejnosti nebo například Cena hejtmana Plzeňského kraje a Cena Ministerstva průmyslu a obchodu. Stavby soutěží v kategoriích novostaveb, rekonstrukcí, staveb pro bydlení, dopravních a inženýrských staveb, sportovních a volnočasových staveb a veřejných prostranství.

Výsledky soutěže Stavba roku Plzeňského kraje budou slavnostně vyhlášeny 13. září 2022 v Multifunčním sále SOU Elektrotechnického v Plzni, Vejprnická 56, který byl oceněný v loňském ročníku soutěže.

Internetové hlasování veřejnosti