Technologické centrum – Teslova 1, Plzeň

Hodnocení odborné poroty:

Nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2022 získává za citlivou rekonstrukci a přístavbu do podoby modernizovaného technologického centra. Původní objekt, získal nejen novou výraznou fasádu, ale rovněž nevyhovující a neefektivně využívané vnitřní prostory byly reprezentativně upraveny.  Interiér laděný do uklidňujících, převážně šedomodrých tónů, je vybaven moderními technologiemi a skýtá svým uživatelům příznivé prostředí pro práci. Celek vhodně doplňuje z části pochozí, z části zelená střecha.

HLASOVAT PRO STAVBU

Přihlašovatel:                                             
BIC Plzeň, společnost s ručením omezeným

Autoři architektonického návrhu a projektu:    
Ing. arch. Lucie Lebedová
Ing. František Lebeda
dotegg architekti s.r.o.

Zhotovitel:                                                  
Metrostav a.s.
Ing. Radek Böhm – vedoucí projektu

Investor:                                                     
BIC Plzeň, společnost s ručením omezeným

Spolufinancováno z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurence schopnost: Služby infrastruktury pro integrované územní investice (ITI).

Anotace:     

Cílem stavebního projektu rekonstrukce a přístavby bylo vytvoření inovační infrastruktury v podobě modernizovaného technologického centra v areálu vědeckotechnického parku. Centrum bude sloužit inovačním a technologicky orientovaným firmám v plzeňském regionu. Realizace umožnila upravit nevyhovující a neefektivně využívané prostory na prostory reprezentativní, vybavené moderními technologiemi.