Sportovní hala města Plzně – Krašovská

Hodnocení odborné poroty:

Nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2022 získává za doplnění volnočasové vybavenosti panelového sídliště Košutka na rozhraní města a krajiny. Stavba s devíti badmintonovými hřišti a tribunou je vybavena moderními technickými a technologickými prvky, které usnadňují její využívání jako i vegetační střecha a vsakovací koridory. Hmota objektu působí elegantně a v lokalitě přirozeně, zajímavě ji ozvláštňuje prosklená část s restauračním provozem.

HLASOVAT PRO STAVBU

Přihlašovatelé:                      
projectstudio8 s.r.o.
Statutární město Plzeň

Autoři architektonického návrhu a projektu:    
Ing. arch. Bohuslav Strejc
Ing. Ondřej Janout
Ing. Jiří Korelus
projectstudio8 s.r.o.

Zhotovitel:                           
POHL cz, a.s.
Ing. Antonín Maděra – stavbyvedoucí

Investor:                               
Statutární město Plzeň

Anotace:

Sportovní hala koncipovaná pro 110 amatérských i profesionálních sportovců a 200 diváků s restaurací s kapacitou 85 osob vznikla na okraji sídliště Košutka. Na rozhraní města a krajiny doplnila dva přilehlé parky i okolní volnočasovou vybavenost.

K obdélníkové hale se přimyká třípodlažní objekt s plochou vegetační střechou pro zázemí včetně fyzioterapie a rehabilitace a restauraci, lemovanou částečně krytou terasou.

Z vestibulu s bezbariérovým přístupem sportovci pokračují do 6 průchozích šaten a diváci pak přímo na tribuny. V samotné hale je navrženo 9 badmintonových dvorců. Sportoviště se však díky dvěma závěsům může rozdělit na tři části; kromě badmintonu se zde může hrát i futsal, florbal, volejbal nebo basketbal. Sportovní provoz doplňuje menší sál v jihozápadním nároží budovy i dva salonky v ustoupeném patře.